Nepovoleno

Supervize průvodců

Jak supervize probíhá a k čemu je důležitá?

Všichni průvodci pod NFVK dochází pravidelně jednou v měsíci na společnou supervizi. Možností jsou navíc také individuální konzultace se supervizorem. Samozřejmostí je také nepřetržitá možnost online komunikace s vedením NFVK v uzavřené skupině.

Při práci s dětmi a mlaďochy se naši průvodci každodenně setkávají s mnoha různorodými situacemi, které není vždy lehké uchopit. Témata, která mladí dospělí řeší a momenty, kterými prochází, bývají často velmi specifická a nelze na ně hledat univerzální řešení.

V rámci pravidelných supervizí průvodci mohou otevřeně sdílet konkrétní situace, vlastní reakce a prožitky, opřít případnou nejistotu o zkušenosti ostatních a setkat se s odbornějším pohledem. Prostředí průvodců a supervizorů je zcela bezpečné, přátelské a podporující - zároveň podložené profesionalitou a zkušenostmi.

Cílem supervizí je, aby průvodci odcházeli s jasnými odpověďmi na své otázky, vizí toho, jak situacemi spolu s dítětem procházet dále a naplněni pocitem sounáležitosti. Aby jejich práce byla smysluplná a děti či mladí dospělí mohli čerpat vše, co od svého průvodce potřebují.

 

 

Co říkají supervizoři...

 

Průvodci projektu RESTART jsou lidé plní víry, že cesty vedou i z velkých nesnází a že není dobré být na těchto cestách sám.

Mgr. Libor Širůček, DiS.

Myslím, že jde o projekt, který má smysl a v průběhu supervizí to i vidím. Zároveň díky supervizi, kterou vnímám jako nezbytnou při takovém způsobu práce, mohou průvodci svou práci reflektovat a dělat ještě lépe, inspirovat se, čerpat podporu jeden od druhého tak, aby ji sami mohli poskytovat dál. Průvodce vnímám jako ty, kteří pomáhají dětem, resp. mladým dospělým při prvních krůčcích z domova, než se úplně sami rozběhnou do světa. Oceňuji také, že i když každé dítě má svého průvodce, v podstatě jde v projektu celkově o práci týmu.

PhDr. Mgr. Lucie Myšková, Ph.D.

Setkání Průvodců s vedením NFVK v centru Prostor jedna

Napiš nám >>